Maranki

10 günde 5 kilo vermek mümkün mü?

Kilo verdiren ve toksinlerden arındıran pırasa çayı

Pırasa hakkında bilmediğiniz bir gerçek var ise oda muhtemelen pırasanın yıllarca kadın sağlığı için kullanıldığıdır.  Antik Yunan ve Roma’da pırasanın kadınlarda doğurganlığı arttırdığı, kalp sağlığını olumlu etkilediği,  nefes darlığına ve yorgunlukla mücadelede adeta bir şifa kaynağı olduğunu gösteren kayıtlar yer almakta. 

Dolayısıyla pırasanın kilo verdirmenin yanı sıra sağlığınız açısından sayısız faydası bulunmakta. Bu denli faydalı bir sebzenin çayını hazırlamak isterseniz tarifimize göz atabilirsiniz.

İşte kilo verdiren ve toksinlerden arındıran pırasa çayı tarifi…
Malzemeler:
4 adet pırasa 
1 buçuk litre su 
1 adet limonun suyu 

Çayın hazırlanışı:

İlk olarak tencerenize bir buçuk litre suyu koyun ve kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine temizlemiş ve dilimlemiş olduğunuz pırasaları atın. Bir süre kaynamaya bırakın. 5 dk yeterli olacaktır.

Daha sonra suyun içerisinden pırasaları çıkartın. Ve suyunu ayırın. Ayırmış olduğunuz pırasa suyunu bir şişenin içerisine boşaltın. Şişenin içerisine bir miktar limon suyu ekleyin.  Pırasaları atmayıp çorbanızda veya yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz pırasa çayını sabah aç karnına ılık, öğlen ve akşam yemeğinden 20 dk önce günde 3 defa tüketmeniz öneriliyor. 

KAYNAK: http://www.haber7.com/alternatif-tip/haber/2362176-10-gunde-5-kilo-vermek-mumkun-mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.