Maranki

CİNSEL PERFORMANS EKSİKLİĞİ İÇİN KAİNAT ŞİFAHANESİNDEN PRATİK ÖNERİLER;

CİNSEL PERFORMANS EKSİKLİĞİ İÇİN KAİNAT ŞİFAHANESİNDEN PRATİK ÖNERİLER;
 

Cinsel performansta düşüklük ve isteksizlik, günümüzde önemli bir problem haline gelmiştir. Cinsellik, insanların enerjisinin en sağlıklı biçimde bütünleşmesi, kişisel ve ruhsal gelişimi için çok önemlidir. Cinsel organlarının sağlıklı ve düzenli çalışmasının, genel ve ruh sağlığı üzerine olumlu etkileri vardır. Her iki cinste de cinsel isteksizliğin altında psikolojik nedenler yatabilir. Problemlerden kaçmanın yolu kaçmak değil, onlarla yüzleşmektir. Cinsel performans eksikliğinde bazı bitkisel takviyeler faydalı olur . Ginseng özellikle ‘Kore ginsengi’ diye bilinen cins daha etkilidir.
Yulaf, arı poleni ve sütü, tongat ali bitkisi, yohimbin bitkisi, zencefil, kakule, kişniş, safran, keçiboynuzu, meyan kökü gibi bitkiler cinsel performans eksikliğinde faydalıdır. Beslenmede özellikle sadeyağ, incir, fındık, badem, ceviz, Hint fıstığı, tropikal meyveler, Antep fıstığı, bal, kuru meyveler, doğal şekerler, tavuk suyu, kırmızı pulbiber, peynir, havyar, pekmez, tahin, sivribiber, kırmızıbiber, sarımsak oldukça etkilidir. Sağlıklı bir cinsellik için en önemli doğal katkılar; güneş ışını, uyku, temiz hava, oksijen ve düzenli spordur. Hem erkekte, hem kadında dinlenmiş bir bedende cinsel dürtüler daha güçlü olur. Güneş ışığının canlandırıcı etkisi, cinsel dürtülerde de artış sağlar. Tüm bu etkenlerin yanı sıra ılık susam yağıyla yapılan günlük 3-4 dakikalık masajın canlandırıcı etkisi de önemlidir. Ayrıca şunlarda önemlidir: Gençlik çağlarında olması, vücut sıcak ve nemliyken olması, bir önceki münasebetle, daha sonraki münasebet arasında belli bir sürenin geçmiş olması, kalbin nefsani meş galelerle dolu olmadığı bir sırada olması, karnın fazla aç ya da tok bulunmadığı bir sırada olması, sevgi ve istekle olması . .

Pratik bitkisel formüller;
☑ 30 gram anason, 10 gram sinameki 2 kilo suda 20 dakika kaynatılıp, sabah akşam 1 bardak içilir.
☑ Isırgan tohumu toz haline getirilir. Günde 8-10 gram inek sütüyle beraber içilir.
☑ 1 bardak kaynar suya, 4-10 gram maydanoz tohumu 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.
☑ Keten tohumu toz haline getirilir, karabiber ile beraber balla macun yapılıp yenir.
☑ Taze ceviz balla yenilir.
☑ 1 bardak kaynar suya, 2 gram papatya konulur. 10 dakika bekletilip, günde 1 bardak sabah aç karna şekerle tatlandırılıp içilir.
☑ 1 bardak suya, 10 gram parçalanmış keçiboynuzu meyvesi konulur. 10 dakika kaynatılıp, günde 3-5 bardak yemek aralarında içilir.

Kaynak: Prof. Dr. Ahmet&Elmas Maranki (Şifalı Bitkiler kitabı Syf. 368)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.