Maranki

Günde Sadece 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı ve Limonun Etkilerine İnanamayacaksınız!

Bu yazıda da mutfağınızda bulunan iki malzemeli karışımın sağlığınız için muhteşem etkilerine göz atacağız. Bu müthiş kombinasyonu artık hayatınızdan çıkarmamanızı dilerim.

Alternatif tıbbın tüm dünyada dikkat çekmeye başladığı aşikar. Artık şehir hayatı yaşayan herkes vücut ve ruh sağlığı hatta ve hatta evinin her köşesi için organik ve doğal ürünleri arıyor. Kimyasallardan, ilaçlardan sıyrılıp belki de yüzyıllardır kullanılan ama ‘’koca karı’’ diye adlandırılıp bir köşeye atılmış bilgilerin, reçetelerin peşine düşmüş durumdalar.

İhtiyacınız olan bu iki malzeme zeytinyağı ve limon. Evet, sadece bu iki malzeme!

Tek yapmanız gereken; 1 yemek kaşığı zeytinyağına birkaç damla limon suyu sıkıp günün herhangi bir saati günde sadece 1 kaşık tüketmek!

Yararlarını öğrenmek için yazıyı sonuna kadar okuyun. Eminim çok şaşıracaksınız!

Günde sadece bir kaşık zeytinyağı ve limon karışımı içmenin yararları;

Kabızlıklarla savaşır

Bu kombinasyon, sindirim mukozasını yardımcı olurken aynı zamanda mesane ve mesanenin işlevini de etkinleştirir. Toksinlerden kurtulmanıza ve her durumda gıda sindirimine yardımcı olan antioksidanları içerir.

Metabolizmayı korur

Zeytinyağı, yağ asitleri bakımından zengin olup, kan dolaşımını kontrol altına alıp iyileştirmeye yardımcı olur ve ayrıca kan akışını yavaşlatan kötü kolestrolü ortadan kaldırır. Daha da önemlisi anti-inflamatuardır ve birçok vitamin sağlar.

Karaciğer ve safra kesesini korur

Şişkin, ağır ve yorgun hissettiğinizde hemen 1 yemek kaşığı için. Karaciğerinizin toksinleri atmasına yardımcı olur.

Artiküler veya romatizmal ağrılarını dindirir

Romatizmal ağrılar yaşayan hastalar bu karışımdan her sabah bir yemek kaşığı içerlerse sinir bozucu ağrılardan kurtulacaklardır. Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde ağrılarla savaşır.

Cildi, tırnakları ve saçı güçlendirir

Zeytinyağı ve limon saçların sağlıklı, güçlü ve parlak olmasına ve kepek kontrolüne yardımcı olur.

Antiseptik özelliği sayesinde limon, cilt bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

Çatlamış ve parçalanmış tırnak için kimyasal ilaçları aklınızdan bile geçirmeyin. Yatmadan 10 dakika önce tırnaklarınıza bu karışımı sürün, biraz bekletin ve yıkayın. Eğer rahatsız olmazsanız yıkamadan da uyuyabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi limon ve zeytinyağının etkileri mükemmel! Sağlıklı bir vücuda, parlak saçlara ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için taze sıkılmış limon suyu ile zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor.

KAYNAK: https://yemek.mynet.com/gunde-sadece-1-yemek-kasigi-zeytinyagi-ve-limonun-etkilerine-inanamayacaksiniz-1166728

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.