Maranki

KAFKASLARDAN GELEN EŞSİZ VE ŞİFA DEPOSU İÇECEK!!!

Özellikle de Kafkasya’da yapılan, mayalanma yoluyla keçi sütünden elde edilen, karbon asidi içeren bir içecektir. Kefir mayası bir kavanoza konulup, 18-20 derecede 48 saat bekletilir. Bekletme süresine göre değişik şekilde  katılaşır ve etki gücü de değişir. Kefir vücudumuz için çok faydalıdır.


     Kafkasyalılar çocukluklarından beri kefiri kullanırlar. Bu nedenle yaş ortalamaları 110-120 civarıdır. Çoğu önemli hastalıklar Kafkasya bölgesinde görülmez. Kefirin mide iltihapları, kansızlık, egzama, yüksek tansiyon, safra kesesi rahatsızlıkları, bulaşıcı sarılık, ishal ve kabızlık gibi hastalıkların tedavi edici etkisi vardır. Kefir direkt bağırsaklardan kana karışır. Her gün rahatlıkla içilebilen kefirin en sağlıklı içme zamanı akşam yemekleridir. Tümör rahatsızlıkları, bronş ve böbrek hastalıkları, safra kesesi rahatsızlıkları, mesane iltihapları, sarılık, astım, sinirsel rahatsızlıklar, kansızlık gibi ciddi hastalıklarda, her gün 1 litre kefir içilmelidir. Sadece ilaç değil, aynı zamanda iyi bir besin maddesidir. 12 saat beklemiş kefir kabızlığa, 36 saat beklemiş kefir de ishale karşı kullanılır.


      Kefir mantarı 3-4 hafta içinde 2 katı ürer. Buzdolabında saklanmamalı, ışıklı ortamlarda bulunmamalı ve kapağı iyice kapatılmalıdır. Egzama için, rahatsız bölgelerin üzerine kefir sürülür. Kuruyunca yıkanmaz, ertesi gün yıkanır. Ağır egzamalar için de aynı yöntem uygulanır.

Kaynak: Prof. Dr. Ahmet & Elmas Maranki (Şifalı Bitkiler kitabı Syf. 106)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.