Maranki

Kolon (Kalın Bağırsak) Detoksu

Şunu unutmamak gerekir ki iyi bir detoks kürü en fazla 3 gün uygulanmalıdır. Bunun fazlası bağırsakta elektrolit kaybına ve bağırsak florasında dengesizliğe yol açmaktadır. Ayrıca yağ ve kas miktarında azalma görülebilir.

Malzeme Listesi

2 tatlı kaşığı yulaf ya da yulaf kepeği

2 tatlı kaşığı keten tohumu

1 tatlı kaşığı chia tohumu

5 adet çilek ya da mevsiminde bir dilim karpuz

1 su bardağı alkalize su

Hazırlanışı

Adım 1

Tüm malzemeler blender içerisine tek tek eklenerek, içilebilecek bir kıvama gelene kadar yaklaşık 5-6 dakika karıştırılmalıdır. Oda sıcaklığında ve taze olarak tüketilmelidir.

Adım 2

3 günlük kürde günde en fazla 3 defa tüketmeye uygundur.

Püf Noktası

Kimler detoks yapabilir? Bir sağlık sorunu olmadan fazla kiloları nedeniyle zayıflama programına girenler, zihinsel bulanıklık, irritasyon, gözaltında morluklar oluşanlar, nefesi kötü kokanlar, dili paslı olanlar, kabızlık sorunu olanlar, sık sık ishal olanlar, midesi bulananlar, cildinde yara ve aknesi bulunanlar, ağır ter kokusu olanlar, sigara kullananlar, Alkol tüketenler,İşi nedeniyle kimyasal malzemelerle çalışanlar, kan testleri normal çıkanlar istedikleri taktirde detoks yapabilirler. Kimler detoks yapamaz? Gebeler, yüksek tansiyon hastaları, gut hastaları, kalp-sağlığı bozuk olanlar, kan şekeri düzensiz olanlar, şeker hastaları, küçük çocuklar, bedenen ağır işte çalışanlar, sağlık sorunu olan yaşlılar, düzenli ilaç almak zorunda olanlar detoks yapmamalıdırlar.

KAYNAK: http://yemek.mynet.com/kolon-kalin-bagirsak-detoksu-1150374

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.