Maranki

Ciğerleri bir haftada tamamen temizliyor! İşte nikotini dışarı atan süper besinler…

Sigaranın vücuda zararları sayılamayacak kadar çoktur. Sigara dumanı, çoğu toksik ve kanserojen olan 4800’den fazla farklı madde içerir. Dumanın solunması halinde, bu toksinler akciğerler tarafından emilir ve vücuda dağılır.

Sigara içmek, kardiyovasküler hastalıklar, kronik solunum sistemi hastalıkları, kanser ve tip 2 diyabet gibi kronik bulaşıcı olmayan hastalıklar için en önemli risk faktörlerinden biridir. Sigarayı bırakmak isteyenler için uzmanlar çeşitli besinler öneriyorlar.

Peki sigarayı bırakmak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken besinler neler? Vücudu nikotinden arındırıp ciğerleri temizlemeyi sağlayan maddeler hangi besinlerde bulunur? İşte ciğerleri temizleyen ve vücudu nikotinden arındıran süper besinler…

Kivi: Nikotini vücuttan atmanızı sağlar.

Zencefil: Akciğerlerin temizlenmesine olanak sağlar ve sigara içme isteğini azaltır.

Havuç suyu: Eğer siz bir tiryakiyseniz nikotinin vücudunuzda 3 gün kaldığını bilmelisiniz. Ancak nikotinin zararlı etkilerine karşı havuç suyu içebilirsiniz. Havuç suyu, sigaranın erkenden yaşlanmasına neden olan cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını sağlar.

Isırgan: Bol miktarda demir ve dezenfektan özellik gösteren madde içerir. Isırgan otu sayesinde vücudunuzda biriken nikotinden kurtulabilirsiniz.

Su: vücuttaki nikotinlerin atılmasında çok önemli bir rol oynar. Eğer vücudunuz susuz kalırsa hücrelerin yenilenmesi ve nikotinin etkilerinin azaltılması zorlaşır.

SİGARA İSTEĞİNİ AZALTAN BESİNLER

 -EBEGÜMECİ
– ISPANAK
– MUZ
– DOMATES
– KEÇİBOYNUZU
– SARIMSAK
– EKİNEZYA
– YULAF EZMESİ
– PORTAKAL

KAYNAK: https://www.yeniakit.com.tr/foto-galeri/cigerleri-bir-haftada-tamamen-temizliyor-iste-nikotini-disari-atan-super-besinler-25215

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.