Maranki

Ayaklarınızın tabanını sarımsak ile ovarsanız faydasına inanamayacaksınız!

26.02.2021 17:09
0
A+
A-

Doğal bir antibiyotik olarak nitelendirilen sarımsak sağlık açısından çok fazla faydası mevcuttur. Özellikle vücutta ve bağırsaklardaki zararlı mikro organizmaların atılması ve vücut savunması için en etkili gıdalar arasındadır. Yapılan son araştırmalara göre sarımsak bulunan allisin maddesi deriye temas yoluyla vücuda girebildiği tespit edilmiştir. Bunu dokununca zehirleyebilen balıklara benzetebiliriz. Sarımsakta bulunan bu madde deri yoluyla hücrelere kadar girip vücuda enjekte olur. Faydaları bu şekilde de göstermektedir. Peki mucizevi besin sarımsağın faydaları nelerdir? İşte sarımsağın faydaları…

-Ayaklarınızın tabanını sarımsak ile ovarsanız, 30 dakika sonra tadını ve kokusunu ağzınızda hissedeceksiniz. Hepsi sarımsağın mekanik tahribatı sırasında oluşan ve organik bir bileşik olan allisin’den kaynaklanıyor.

-Allisin hücre zarlarına nüfuz edebilmekte, kan dolaşımı yoluyla dolaşabilmekte ve tat tomurcuklarına ulaşabilmektedir.

-İşte bu yüzden sarımsak yemekten hoşlanan insanların sadece ağızlarından değil tüm vücudundan da kötü bir kokusu vardır. Çünkü koku kanda çözülür.

-GÜNDE 6 DİŞ KÖZLENMİŞ SARIMSAK YERSENİZ…

Çoğu yemeğe aroma katan ve sağlık açısından çeşitli faydaları bulunan sarımsağın faydalarını zaten biliyoruz. Ancak Healthy Food Style’dan aktarılanlara göre günde 6 diş közlenmiş sarımsak yemenin sağlık açısından mucizevi faydaları bulunuyormuş. Yapılan araştırmalar sonucunda günde 6 diş közlenmiş sarımsak tüketildiğinde 24 saatte vücudumuzda meydana gelen değişiklikler açıklandı.

Soğan sarımsak ve pırasa birçok yemekte kullanılıyor. Özellikle soğanlar içerdikleri antioksidanlar nedeniyle hem sinir sistemini hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyorlar. Yüzlerce yıldır soğan ve sarımsak alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyor.

Healthy Food Style’dan aktarılanlara göre günde 6 diş közlenmiş veya kızartılmış sarımsak yemeniz halinde 24 saat içinde vücudunuzda bu değişikler meydana geliyormuş:

4-6 saat: Metabolizmanız hızlanıyor. Depolanan yağlar yanmaya ve vücudunuzdaki fazlalık sıvılar atılmaya başlıyor.

6-10 saat: Sarımsaktaki besinler hücresel seviyede vücudu savunup oksidasyondan vücudu koruyor.

10-24 saat: Sarımsak aşağıdakileri gerçekleştiriyor:
– Kolesterolü düzenliyor
– Damarları temizliyor ve kalp sorunlarına karşı koruyor

– Tansiyonu düzenliyor
– Sinir sistemini güçlendiriyor

– Vücuda ağır metallerin girmesini engelliyor

– Kemikleri ve eklemleri güçlendiriyor

– Yorgunluğu önlüyor

– Hücrelerin ömrünü uzatıyor

KAYNAK : https://www.sabah.com.tr/galeri/saglik/ayaklarinizin-tabanini-sarimsak-ile-ovarsaniz-faydasina-inanamayacaksiniz/15

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.