Maranki

Bu besinler cildinizi baştan sona yeniliyor! İşte cildinizi kışa hazırlamanın püf noktaları…

26.02.2021 17:08
0
A+
A-

Soğuyan havaların etkisiyle parlaklığını ve diriliğini yitiren cildinizi, yeniden yazın en parlak günlerine döndürebilirsiniz! Evde yapabileceğiniz çok basit uygulamalar ve öğünlerinize ekleyeceğiniz mucizevi besinlerle cildinizi kış şartlarına hazırlayabilir, kendinizde baştan aşağı bir “Yenilenme Hareketi” başlatabilirsiniz! Soğuyan havaların etkisiyle cildin en çok nem ve ışıltı kaybı yaşadığını vurgulayan Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, ”Evde yapılacak çok basit uygulamalarla cildinizi destekleyebilir, kışın güzellik sebzeleri olan kereviz ve ıspanak ile Küçük Enerji Santralleri olarak tanımladığım kuruyemişleri tüketerek, cildinizi soğuk havaların yaratabileceği tahribattan koruyabilirsiniz.” diyor. Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, cildinizde kış hazırlıklarına ilişkin bir yol haritası sunuyor…

KEREVİZ VE ISPANAK TÜKETEREK YAŞLANMAYI DURDURUN

Havaların soğumasıyla birlikte, nem kaybının da etkisiyle cildimizde ve vücudumuzun farklı bölgelerinde oluşmaya başlayan kırışıklıkların daha da derinleşebileceğine, cildin daha solgun görünebileceğine dikkat çeken Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “İçerisinde bolca demir bulunan ıspanak, cildimizin ihtiyacı olan tam bir beta- karoten kaynağı. Güçlü bir antioksidan olan beta- karoten, yaşlanma etkilerine karşı savaşır.

Ispanak, yüksek miktarda B6 vitamini, kalsiyum, potasyum, folik asit, C vitamini ve magnezyum içerir. Bu vitamin ve minerallerle de yaşlanmaya karşı savaşı hızlandırır.

Çinko, demir, bakır, selenyum, iyot gibi elementler bakımından zengin besinler tüketimi ile sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. “Kışın Güzellik Sebzeleri” olarak tanımladığımız kereviz ve ıspanak tüketerek yaşlanmaya karşı doğal yollarla savaşabilirsiniz.” diyor.

”KÜÇÜK ENERJİ SANTRALLERİ” İLE DAHA GENÇ VE DİRİ BİR CİLDE SAHİP OLABİLİRSİNİZ

Her yaşta ışıltılı, sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için, kendisi küçük ama etkisi büyük kabuklu yemişlerden faydalanılmasını tavsiye eden Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Estetik operasyonların yanında, doğru enerji kaynakları da genç ve diri bir cilt için gereklidir.

Çok sayıda vitamin, demir, çinko ve magnezyum gibi mineralleri içeren kabuklu yemişler, hücrelerin sağlıklı bir şekilde yenilenerek, cildin parlaklık ve canlılığını artıran bir etki yaratır. Hücrelerimiz için “Küçük Enerji Santralleri” olarak tanımlanan bu besinleri sadece vücudunuzun değil, hücrelerinizin ve cildinizin enerji kaynağı olarak düzenli tüketin!” tavsiyesinde bulunuyor.

GÜZELLEŞMEK İÇİN GEREKLİ ENERJİ KAYNAKLARINI HÜCRELERİNİZE DEPOLAYIN

Sağlıklı ve canlı bir cilt için gerekli olan kabuklu yemişlerin çinko, demir, bakır, selenyum, iyot gibi elementler bakımından da zengin olduğuna işaret eden Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Doğada bulunan bu elementler, cildimizin hasarlanmasında ve yaşlanmada önemli rol oynayan serbest radikalleri yok etmede üstün bir nişancı gibidir.

Yaşlanmaya ve kansere karşı savaşır. Kabuklu yemişleri “Küçük Enerji Santralleri”ne dönüştüren de bu elementlerdir. En pratik tarafı ise kolay taşınabilir olması! Yani arabada, metroda, vapurda, işte ya da yürürken bile çantanızda taşıyabilir, gün içinde atıştırarak güzelleşebilirsiniz. 3 ay boyunca aşırıya kaçmamak şartıyla düzenli olarak tüketerek, güzelleşmek için gerekli olan enerjiyi hücrelerinize depolayabilirsiniz” diyor.

CİLDİNİZİ MADEN SUYU İLE TEMİZLEYİN

‘Güzellik minerali’ olarak tanımlanan silisyum açısından oldukça zengin olan maden suyunun, cildi canlandırarak, kırışıklıklarla savaştığını vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Evde yapılabilecek basit ama etkili günlük cilt bakımları ile cildinizi daha genç ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt bakımınızda cildinizi maden suyu ile arındırarak güne başlayabilir, günün ilerleyen aşamalarında kozmetik malzemelerinden destek alabilirsiniz. Maden suyunda bolca bulunan silisyumun cildi sıkılaştırıp kırışıklıkları önleyen foksiyonundan faydalanarak, düzenli kullanımlarda canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Pratik bir kullanım için maden suyunu buz kalıbında dondurup ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyebilirsiniz.” tavsiyesinde bulunuyor.

“HASARLANMAYAN HİÇBİR ŞEY İYİLEŞMEZ”

Hasarlı ciltlerde cilt bakımının evde yapılabilecek Dermaroller Tedavisi ile desteklenebileceğini belirten Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Unutmayın, “Hasarlanmayan hiçbir şey iyileşmez”. Çok basit bir uygulama olan Dermaroller Tedavisi ile cildinizde hasar yaratarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Dermoroller’ın ucundaki iğnelerle cilt sorunlarınız üzerinde hasar yaratarak iyileştirici bir etki yaratabilirsiniz. Ancak yeni oluşmaya başlayan sivilceler, akneler ve yaralar söz konusuyla, bir süre beklemekte fayda var” diyor.

GÜNE “GÜZELLİK MİNERALİ” İLE BAŞLAYIP “KIŞIN GÜZELLİK SEBZELERİ”Nİ TÜKETİN!

  • Günlük cilt bakımınızda cildinizi maden suyu ile arındırarak güne başlayın. Maden suyunda bolca bulunan “Güzellik Minerali” silisyumun cildi sıkılaştırıp kırışıklıkları önleyen fonksiyonundan faydalanın.
  • Kivi, portakal ve limon tüketiminin yanı sıra gece kremlerinin içine C vitamini takviye ederek  cildiniz  için gerekli olan C vitaminini elde edin.
  • Balık, kırmızı et gibi çinko açısından zengin besinler tüketin.
  • Fındık, ceviz, badem, yer fıstığı, kestane gibi hücre dostu  besinler  ile “Kışın Güzellik Sebzeleri” olarak tanımladığımız  kereviz  ve  ıspanak  tüketerek yaşlanmaya karşı doğal yollarla savaşın!

Yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak için tam bir kolajen kaynağı kemik suyundan destek alın. C vitamini ve sarımsakla birlikte tüketerek kolajen artışını destekleyebilirsiniz. Tüketirken içine limon sıkmak iyi bir fikir olabilir.

KAYNAK : https://www.sabah.com.tr/galeri/saglik/bu-besinler-cildinizi-bastan-sona-yeniliyor-iste-cildinizi-kisa-hazirlamanin-puf-noktalari

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.