Maranki

EVLERİMİZDEKİ GİZLİ DÜŞMANLARIMIZ

26.02.2021 16:22
0
A+
A-

Kimyasal içerikli maddeler yerine hemen her evde bulunabilecek sirke, limon suyu, soda, çamaşır sodası, sıvı sabun gibi malzemelerin kullanılmasını öneren Mennanlı, günlük hayatta kullanılan ürünler ve içerdikleri kimyasal maddelerin sağlığa zararlarını ise şöyle sıralıyor:
Bilgisayarlar: Bilgisayar önünde uzun süre oturanlarda gözlerde tahriş, çift görüş, asabiyet, baş, boyun ve bel ağrıları sorunları ortaya çıkabiliyor. Diğer taraftan, yüksek voltaj nedeniyle oluşan statik elektriğin ortamda pozitif yüklü iyonların yoğunlaşmasına sebep olduğu ve bunun sonucunda da yorgunluk, asabiyet, baş ağrısı ve çeşitli göz sorunlarına yol açabiliyor.
Televizyonlar: Yaydıkları radyasyon sebebiyle uzun müddet seyredenlerde tembellik, uyuşukluk, başta ağrı vb. şikâyetlerin olduğu biliniyor.
Fırın temizleme maddeleri: Kimi malzemeler, kostik ve amonyak içerdiğinden, özellikle sprey şeklinde olanların havada zerrecikler oluşturduğu için cilde, göz ve akciğerlere zarar verebiliyor.
Mobilya ve yer cilâları: Bu ürünlerin bazılarının içeriğinde bulunan ve kanserojen bir madde olan fenol, ciltle temas ettiğinde de soyulma, kabarıklık, yanma ve sivilceler oluşmasına yol açıyor.
Eviye ve tuvalet açıcıları: “Kostik” isimli madde, astım hastalarında astım krizlerini tetikleyebiliyor. Yer temizleme sıvıları ve çamaşır suları: Zehirli maddeler ve asit içermesi bakımından çok sakıncalıdır. Ellere ve göze gelmesi halinde büyük tahribatlar yapabilir. Solunduğunda da ciddi solunum yolları tahribatlarına yol açabilirler.
Bulaşık yıkama sıvıları: Renklendirilmiş olanlar kurşun veya kanserojen etki yaratabilecek maddeler içerebildiğinden, bunların renksiz olanlarının seçilmesi tavsiye ediliyor. Bulaşık makinesi deterjanı: Su ile temas ettiğinde aktive olarak toksik klor gazı çıkarabileceğinden bu gazların mutfakta yoğunlaşması halinde baş ağrısı, yorgunluk ve göz yanması oluşuyor.
Şampuanlar: Sentetik deterjan nedeniyle saç derisinde doğal yağ kaybı ve göz yanması olabiliyor. Ayrıca, duş sırasında suyun fazla sıcak olması da saç derisinin emme niteliğini artırarak kimyasalların daha fazla absorbe olmasına sebep oluyor.
Deodorant ve ter önleyiciler: Deodorant ve ter önleyicilerin içindeki kimi maddeler, koltuk altı keseciklerinde iltihap ve deri tahrişine neden oluyor.
Talk pudrası: Bu malzemelerin kanserojen nitelikteki “asbest lifleri” içermemesine ve alınırken bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor.
Allık: “BHA ve formaldeheti, DC Red33, FDC Yellow 5 ile FDC Yellow 6″ boya maddeleri içerenler kanserojen olabiliyor.
Göz farı: Kanserojen “BHA, TEA” içerenler ile tahriş edici “trienthanolamin ve quaternium 15″ içeren ürünlerden sakınılması tavsiye ediliyor.

Devamı “İnsanlığa Karşı Oynanan Stra-Genetik Oyunlar” Kitabımızda…
Kaynak: Ahmet Maranki (İnsanlığa Karşı Oynanan Stra-Genetik Oyunlar Kitabı Syf. 140-141-142-143)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.