Maranki

İNSAN SAĞLIĞI ÇOK CİDDÎ BİR TEHLİKE ALTINDA!

26.02.2021 16:13
0
A+
A-

Yine kısa ve uzun vadede GDO’ların insan sağlığına zararlı olduğunu uzmanları açıklıyor. Genetiği değiştirilmiş ürünler hususunda uzman olan Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Gök yaptığı araştırmalar sonunda yaptığı açıklamalarda bu ürünlerin ne derece tehlikeli olabildiklerini gözler önüne seriyor. Gök, GDO’lu ürünlerin muhtemel tesirlerinin hemen görülemeyeceğini, bunun 5-10 yıl gibi kısa bir sürede görülmesini beklemenin ise iyimserlik olacağını belirtikten sonra, “GDO’lu ürünlerin bazı etkileri nesiller sonra ortaya çıkabilir ve insan sağlığı ciddi tehlike altında kalabilir.” Diyerek meselenin önemine dikkat çekiyor. Gök’ün bu konudaki açıklamalarını dikkatle okumak gerekir:
“GDO konusunda Çernobil olayını hatırlamakta yarar vardır. Çernobil olayını müteakip dönemin bakanı televizyonlarda, kamu önünde ’radyasyonlu çay zarar vermez’ diyerek çay içmiştir. Bilim insanları o zamanlar söz konusu etkinin ortaya çıkmasının 15-20 yıl gibi bir zaman alabileceğini belirtmişlerdi. Nitekim günümüzde radyasyondan etkilenen Karadeniz Bölgesi’nde ilgili hastalığın ne denli yaygın olduğu görülmektedir. Alınan ürünün insan organlarına olası etkilerinin ortaya çıkması bile Çernobil olayında olduğu gibi 20-30 yılı alabilir. O bakımdan, yönetmelikle izin verilen binde dokuzluk bir karışım değerini ’eseri’ (çok az miktar) kabul etmek çok yanıltıcı olabilir. Bir maddenin karışımda eseri sayılıp sayılmayacağı, o maddenin olası zarar derecesi ile ölçülür. Dolayısıyla binde 9’luk bir oranı Fransa binde 1’e çekmeye çalışıyor. Biz ise binde 9’u olağan karşılıyor ve altındaki seviyenin zarar vermeyeceği gibi bir duyguya kapılıyoruz. Bu çok yanıltıcı olabilir.” 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Demirkol da, ”Küresel Şirketlerin Yeni Silâhı: Gıda ve Beslenmenin Demokratikleştirilmesi” ismiyle verdiği konferansında, genetiği değiştirilmiş ürünlerin (GDO) kısırlığa sebep olduğunu ileri sürerek, bu işin aslında bir egemenlik konusu olduğunu belirtti.


Devamı “İnsanlığa Karşı Oynanan Stra-Genetik Oyunlar” Kitabımızda…
Kaynak: Ahmet Maranki (İnsanlığa Karşı Oynanan Stra-Genetik Oyunlar Kitabı Syf 36-64-65)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.