Maranki

TIP DÜNYASININ BÜYÜK YALANLARI

26.02.2021 16:16
0
A+
A-

Araştırmacı Shane Ellison’ın hazırladığı ve tüm dünyada büyük yankı bulan ‘Modern Tıbbın 10 büyük yalanı – Batı tıbbı sağlığınızın altını nasıl oyuyor” adlı çalışma, ilâç şirketlerinin gelirlerini artırmak için hangi yalanlara başvurduğunu gözler önüne seriyor. Ellison, ilâç şirketlerinin uydurduğu en büyük yalanlardan biri olan kolesterol üzerinde çok duruyor. Ellison’un iddialarına göre ne yüksek kolesterol kalp krizine yol açıyor ne de ilâçlar kolesterolü düşürüyor. Bütün bu iddialara karşı biz ne yapıyoruz? İnsanımız maalesef en ufak bir baş ağrısında bile ilâçlar alıyor. Halbuki TIP alanında söylenen yalanların haddi hesabı yok. Bugün bir hastalığa iyi gelir denilen ilaç belli bir müddet sonra sağlığa zararlı diye toplattırılabiliyor. İşte size tıbbın 10 büyük yalanı:
1- Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA’nın onayladığı ilaçlar güvenli ve etkindir: Hâlbuki FDA’nın onayladığı birçok ilaç, ölümlere neden oldu. Hatta yakınlarını kaybedenlerin birçoğu bu şirketten büyük tazminatlar kazandı.
2- Yüksek kolesterol, kalp hastalığı için risktir: Bu sağlık efsanesi başta Amerika olmak üzere birçok ülkede çökertildi. Kalp hastalığı 35 yaşın üzerindeki tüm kişiler için ilk ölüm nedeni. Kalp hastalığı riskinin, kan kolesterolü yükseldikçe arttığı doğruysa, o zaman kalp krizinden genç yaşta ölenlerin total kolesterolünün de yükselmiş olduğunu görmeliyiz. Bunun doğru olmadığı ortaya çıktı. Çünkü kalp krizlerinin ve inmelerin yarısı kolesterolü yükselmemiş kişilerde ortaya çıkıyor.
3- Kolesterol kötüdür: Amerikan Kalp Birliği’ne göre, 105 milyondan fazla Amerikalının kolesterol düzeyi 200 mg/dl ya da daha yüksek seviyede. Bu, ilâç endüstrisi için potansiyel müşteri anlamına geliyor. Ancak yüksek kolesterolün ömrü uzattığı biliniyor. Yüksek kolesterolü olan erkeklerin bağışıklık sistemi daha güçlü. Ayrıca kolesterol karaciğerde safra asitlerinin üretimine yardımcı oluyor. Bu asitler vücudun artık ürünlerden temizlenmesi için gerekli.

Devamı “İnsanlığa Karşı Oynanan Stra-Genetik Oyunlar” Kitabımızda…
Kaynak: Ahmet Maranki (İnsanlığa Karşı Oynanan Stra-Genetik Oyunlar Kitabı Syf. 123-124)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.