Maranki

ARI SÜTÜ

Latince adı: Royal jelly
Bilinen bileşimleri:
A, B, C ve E vitaminlerinin yanı sıra, lizin, metionin, lösin, fenil-alanin, treonin, triptofan, valin, izolösine ilave olarak, kalsiyum, potasyum, fosfor, demir, sülfür, bakır ve silisyum minerallerini içerir.
Özellikleri:
Arı sütü işçi arıların gırtlak bezelerinden salgılanan bal emülsiyonudur. Kraliçe arının besini olup, besin değeri çok yüksektir. Tüm yaşamı boyunca arı sütüyle beslenen kraliçe arının ömrünün uzunluğuna en önemli işarettir. Diğer arılar sadece 2 ay yaşarken, kraliçe arının ömrü 6 yıldır. Arısütüne günümüzde pek çok etki atfedilmiştir.
Önerilen hastalıklar:
Bronşit, astım, akciğer hastalıkları, uykusuzluk, böbrek ve mide rahatsızlıkları, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, saç, cilt ve tırnakların beslenmesi ve güçlendirilmesi, sindirim sistemini sağlıklı tutmak, düşük tansiyon, ruhsal ve zihinsel dayanıklılığı artırmak, yorgunluk, soğuk algınlığı, grip ve sinirsel ve ruhsal dengenin kurulması durumlarında faydalıdır. Hücre yenileyici, yaşlanma etkilerini geciktirici, eklem problemlerine karşı yardımcı olarak kullanılmaktadır. Arı sütü, erkek ve kadınların kullanabilecekleri doğal bir ürün olup, özellikle orta yaş üzerinde olanlar, menopoz dönemindeki kadınlar ve sporcular tarafından da rahatlıkla kullanabilir.
Kullanım şekli ve dozu:
Arı sütü, günde 1-2 defa alınabilir.
Yan etkileri:
Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
 

Kaynak; Ahmet & Elmas Maranki (Şifalı Bitkiler Kitabı Syf. 154)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.