Maranki

ALFA ALFA (YONCA)

01.03.2021 15:21
0
A+
A-

Bilinen bileşimleri: içeriğinde manganez, kalsiyum, fosfor, potasyum ve bilinen tüm vitaminler ve amino asitlerin pek çoğu bulunur.
Özellikleri: Özellikle arınma kürleri yapanlar ve oruç tutanlar için çok değerli bir bitkidir. Yüksek klorofil ve besleyici maddeler içerir. Yabani bir yonca türü olan bitki, iyi bir mineral takviyesi isteyenler için güçlü bir destektir.
Önerilen hastalıklar: Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olarak hastalık riskini azaltılmasında rol oynar. Vücut direncini artırmaya yardımcı olur, hastalıklara karşı bedeni koruyucu etki sağlar. Vücudun kendi kendini onarmasına destek olur. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalık riskini azaltmaya yardımcı olur. Sağlıklı yaşama ve yaşlanma sorunlarının azalmasına yardımcı olur. Vücuttaki serbest radikallere karşı destekleyicidir, Prostat hipertrofisinin giderilmesinde tıbbi tedaviyi desteklemek üzere gıda takviyesi olarak kullanılabilir. Psoriaziz (sedef) hastalığının semptomlarının azaltılmasında tıbbi tedaviye destek niteliğinde gıda takviyesi olarak kullanılabilir. Psikosomatik durumların semptomlarının azaltılmasında tıbbi tedaviyi destek niteliğinde gıda takviyesi olarak kullanılabilir. Romatoid artrit hastalığının tıbbi tedavisine destek niteliğinde gıda takviyesi olarak kullanılabilir. Böbrek taşı düşürmeye yardımcı olur. Vücuttaki fazla suyu atmak, şişkinlik ve gaz gidermek için kullanılır. İştah artırıcı, kabızlıkta rahatlatıcı, karaciğer, kan ve böbrekleri temizleyici özelliği vardır.
Kullanım şekli ve dozu: Alfa alfa, tabletler halinde sunulmuş olup, gıda takviyesi olarak günde yemeklerle beraber alınabilir.
Yan etkileri: Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Bu bitkiye karşı alerjisi olanların kullanması önerilmez.

Kaynak: Ahmet & Elmas MARANKİ (Şifalı Bitkiler Kitabı Syf. 147-148)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.