Maranki

PEYNİR ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

01.03.2021 15:34
0
A+
A-

Gıda Terörü

Devlet kurumlarınm gıda terörüne göz yummaları asla affedilecek bir durum değil. Acaba peynirde oynanan oyundan haberleri var da başka hesaplar peşindeler mi? Eğer böyle ise görev yine necip Türk milletini yönetenlerde. Çünkü seçimlerde halk milletin çıkarla­rına uygun davranacağına inandığı lidere oy veriyor. Küçük he­saplar peşinde koşarak, gıda teröristleri ile iş birliği yapanlara engel olmak da bu liderlere düşer diye düşünüyoruz.

Gözeneksiz veya küçük gözenekli peynirleri alınız. Gözenekler üretimin kontrolsüz olduğunu ve mikroorganizmaları içeren sütten yapıldığını göstermektedir. Ayrıca bu mikroorganizma­lar peynirde çatlamalar da yaparlar.
Peynirin dış yüzü yumuşak, yapışkan veya süngerimsi bir gö­rüntüde, beyaz ve parlak olmalıdır.
Peynir bıçakla kolay kesilebilir olmalıdır. Elastiki olmalı, kırılgan olmamalıdır.
Alacağınız peynirin mutlaka tadına bakınız. Taze süt tadı ola­nı almayınız. Peynir hafif ekşimsi, kendine has aromalı olma­lı ve ağızda rahatsız edici bir tat bırakmamalıdır.
Yumuşak peyniri alırken dikkatli olunuz. Su yoğunluğu fazla ol­duğu için küf ve maya üremesine uygun bir ortamı bulunmak­tadır. İyice görerek analiz ediniz ve öyle alınız.
Peynir yapılırken süt mutlaka kaynatılarak yapılmalıdır.

Kaynak: Ahmet & Elmas Maranki ( Beyaz Ölüm Kitabı Syf. 62-63)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.