Maranki

DOĞAL SİNEK KOVUCU KÜR İLE HEM SİNEKLERDEN KURTULUN HEM DE KALİTELİ NEFES ALIN!!!

16.02.2021 14:24
0
A+
A-

Prof. Dr. Ahmet MARANKİ hocadan sizler için;

Doğal Sinek Kovucu Kür

250 ML Su
10 ML Okaliptus Yağı
20 ML Lavanta Yağı
20 ML Portakal Yağı

Bir fısfıslı cam şişede karıştırılır. İhtiyaç duydukça cildinizde ve açık alanda kullanabilirsiniz. 
Sinekleri sizden uzak tuttuğu gibi cildinizi nemlendirir, havadaki akar ve bakterileri uzaklaştırdığı için kaliteli hava almanızı sağlar.
Doğal Sinek Kovucu Kür  “Hem kendi sağlığınızı korur hem de ATMOSFERİMİZİ…”

Sprey, pomat ya da losyon şeklindeki sinek kovucuların içindeki bir maddenin, merkezi sinir sistemine zarar verebildiği bildirildi.

İtalyan haber ajansı ANSA’nın bildirdiğine göre, Fransa’daki Kalkınma Alanında Araştırma Enstitüsünde görev yapan Vincent Corbel ile Angers Üniversitesinden Bruno Lapied, birçok böcek kovucunun içinde mevcut olan “deet” adlı bir kimyasal maddenin nörotoksik (sinir hücreleri üzerine toksik etki gösteren madde) olduğunu ortaya çıkardı. Corbel, “Bu maddenin sadece davranış değişikliğine neden olan basit bir kimyasal bileşim olmadığını, aynı zamanda merkezi sinir sistemi için çok önemli olan asetilkolinesteraz adlı bir enzimi engellediğini de tespit ettik” dedi. 
Vincent Corbel, araştırma sonuçlarının, deet’in özellikle de diğer kimyasal maddelerle birlikte kullanımının ne kadar güvenli olduğunun sorgulanması gerektiğini ortaya koyduğunu söyledi. 
Verilen bilgiye göre 1953 yılında keşfedilen deet, halen böcek kovucularda en çok kullanılan maddelerin başında yer alıyor. 

“Deet Hakkındaki Kaynak”: https://www.ntv.com.tr/saglik/sinek-kovucular-sinir-sistemine-zararli,7XMHOhkQi0eadz2fMhKj5A

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.