Maranki

Kolloidal Gümüş Suyunun Faydaları

26.02.2021 11:10
0
A+
A-

Merhaba, ben Dr. Gordon Pedersen. Şu anda virüsler hakkında konuşmak önemlidir, çünkü çok bulaşıcıdırlar ve sağlığımız, ekonomimiz, sosyal yaşamımız üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Virüslere bir bakalım. İşte böyle görünüyorlar. RNA veya DNA anlamına gelen genetik materyal bu kapsidde bulunur. Bu virüs, pençeleri veya iniş pedi ile hücrenin yüzeyine yapıştığında, bu genetik materyali hücreye enjekte eder. Böyle yapıldığında hücre normal çalışmaz çünkü genetik materyal sağlıklı hücrenin DNA ve RNA’sı ile birleşerek anormal olmasına neden olur. Anormal büyüme meydana gelebilir. Anormal fonksiyon meydana gelebilir. Ne olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden bir virüs olan grip veya dışarıdaki diğer virüslerden herhangi birini aldığınızda çok korkunç hissediyorsunuz.

İşte başka bir virüs. Biliyor musun, burada bir modeli var ve sadece bir hortumu var, biliyorum, ama bunun sağlıklı bir hücreye bağlanabilmesi hakkında konuştuğunuz için sonun çok özel bir kilitleme mekanizması var, o zaman yapabileceğiniz bir şey var görüntülerde hakkında konuşmak. İşte gerçek resim. Bu temel virüsün sonunu aldık ve size bu virüsün içinde RNA veya genetik materyal olarak tasvir ettiğim şeyin nasıl olduğunu göstereceğiz. DNA parçacıkları da olabilir, ancak eksiktirler. Bu virüs canlı değil, ölü değil ama segmentleri, normal bir DNA’nın bölümlerini içeriyor ve şimdi sağlıklı bir hücreye enjekte etmek o hücreyi anormal hale getiriyor.

Şimdi bunun nasıl çalıştığına bir göz atalım. Tam burada bir hücrem var ve bu hücrenin yüzeyinde şekil veren glikoproteinler var. Başka bir deyişle, bunlar kilittir ve bu anahtardır ve bu özel form ve işlev doğru yerde kilitlenmezse, aslında orada kalamaz. Hücreye sığmaz, yani hücre yarı geçirgen bir zardır. Besinlere izin verir, mineralleri ve vitaminleri, hormonları ve hücrenin ihtiyaç duyduğu her şeyi aktif olarak taşır, ancak başka bir şeyi dışarıda tutar. Ancak bir virüs bu reseptör bölgelerine girerse ve bu genetik materyali hücreye enjekte edebiliyorsa, şimdi anormal şekilde çalışan bir hücreniz var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.