Maranki

Tiroit için önerilen şifalı kürler

Tiroit bezlerinin normalden fazla ya da az çalışması nedeniyle ortaya çıkan tiroit rahatsızlığına, doğal yöntemlerle savaş açabilirsiniz.

Tiroit, tiroit bezlerinin normalden fazla ya da az çalışması sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık da kendi arasında ikiye ayrılır. Vücutta dolaşan tiroit hormonu seviyelerinin normalin üstünde değerlere ulaşmasına hipertiroid; tiroit hormonlarının vücutta yeterince olmamasına ise hipotiroid adı verilir. Hormonların eksikliği ya da fazlalığı vücutta çok ciddi düzensizliklere neden olur.

Tiroit için önerilen şifalı kürler;

– 1 bardak kaynar suya, 10 gram dövülmüş kereviz tohumu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.
– Lahana yaprakları sıkılır, elde edilen karışımdan günde 2-3 bardak içilir.
– 1 bardak kaynar suya, 4 gram taze veya kuru tere yaprağı konulur, 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir. 
– Yeşil ceviz reçeli yenir, cevizin yağı ise boyun bölgesine sürülür. Her gece yatmadan önce de 1 tatlı kaşığı ceviz yağı içilmesi önerilir.
– Cam bir kavanoza doldurulan ceviz içlerinin üzerine 1 litre alkali su eklenerek 7 gün ışık görmeyen, kapalı bir yerde bekletilir. Hazırlanan sudan 7 günün sonunda her sabah aç karnına 1 fincan içilir ve 1 ceviz içi (lepesi) yenir. Ceviz lepesinin içinden çıkan hançerli (boğaza benzeyen) kabuk tekrar suyun içine atılır. Bu küre 21 gün devam edilir. İkinci 21 günlük dilimde ise kabuklarıyla kalan su içilir. Ya da 3 hafta boyunca boğaz bölgesine geceleri sürülen ceviz yağı streç filmle sarılarak yatılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.